Participants

  1. Michael Aizenman (U. Princeton)
  2. Rodrigo Bazaes (PUC Chile)
  3. Zamir Beleño Rodriguez (U. del Atlántico)
  4. Jean-Bernard Bru (U. Basque Country)
  5. Benjamin Brodie (U. Kentucky)
  6. Ivan Burbano Aldana (U. de los Andes)
  7. Manuel Cabezas (PUC Chile)
  8. Roberto Cortez (U. Valparaiso)
  9. Giuseppe De Nittis (PUC Chile)
  10. Gustavo De Oliveira (U. Fed. Minas Gerias)
  11. Claire Delplancke (U. de Chile)
  12. Mauricio Diaz Raby (U. Andres Bello)
  13. Adrian Dietlein (LMU München)
  14. Florian Dorsch (U. Erlangen)
  15. Mauricio Duarte (U. Chile)
  16. Alexander Elgart (Virginia Tech)
  17. Laszlo Erdös (IST Austria)
  18. Christoph Fischbacher (U. Alabama)
  19. Joaquin Fontbona (U. de Chile)
  20. Luis Fredes (U. Bordeaux)
  21. Siragan Gailus (Boston U.)
  22. Barbara Gentz (U. Bielefeld)
  23. Julia Gomez Hernandez (U. Magallanes)
  24. Hernan Gonzalez (PUC Chile)
  25. Enrique Guerra (PUC Chile)
  26. Marcelo Hilario (U. Fed. Minas Gerias)
  27. Peter Hislop (U. Kentucky)
  28. Svetlana Jitomirskaya (UC Irvine)
  29. Kyle Johnson (UC Davis)
  30. Konstantin Khanin (U. Toronto)
  31. Abel Klein (UC Irvine)
  32. Amitai Linker (U. de Chile)
  33. Roberto Maturana (PUC Chile)
  34. Sergio Medina (U. Talca)
  35. Gregorio Moreno (PUC Chile)
  36. Ramis Movassagh (IBM)
  37. Peter Müller (LMU München)
  38. Son Nguyen (Coastline Community College)
  39. Mircea Petrache (PUC Chile)
  40. Yaxi Pintado Dominguez (PUC Peru)
  41. Rajan Puri (U. North Carolina, Charlotte)
  42. Jose Ramirez Gonzalez (U. de Costa Rica)
  43. Nishant Rangamani (UC Irvine)
  44. Daniel Remenik (U. de Chile)
  45. Andres Riveros (U. de Chile)
  46. Constanza Rojas Molina (U. Düsseldorf)
  47. Esptiben Rojas (U. Magallanes)
  48. Christian Sadel (PUC Chile)
  49. Jeffrey Schenker (Michigan State U.)
  50. Kevin Schnelli (KTH Stockholm)
  51. Dominik Schröder (IST Austria)
  52. Ruth Schulte (LMU München)
  53. Jacob Shapiro (Columbia U.)
  54. Walter de Siqueira (U. Sao Paulo)
  55. Nahuel Soprano Loto (U. Buenos Aires)
  56. Mihai Stoiciu (Wiliams College)
  57. Amal Taarabt (PUC Chile)
  58. Alberto Takase (UC Irvine)
  59. Rafael Tiedra (PUC Chile)
  60. Zak Tilocco (Michigan State U.)
  61. Hagop Tossounian (U. de Chile)
  62. Cristobal Vallejos Benavides (PUC Chile)
  63. Balint Virag (U. Toronto)
  64. Mei Yin (U. Denver)
  65. Sylvain Zalczer (U. de Toulon)
  66. Nicolas Zalduendo (U. de Chile)
  67. Xiaolin Zeng (Telaviv U.)

Participants who prefer not to be listed: 1